Magiczne zapowiedzi lutego

Za oknem nadal szaro, a wieczory choć krótsze, nadal wołają o ciepły koc i dobrą lekturę! Na szczęście luty obdarował nas ogromem magicznych nowości książkowych! Specjalnie dla Was zajrzałam do mojego zwierciadła Galadrieli i teraz podzielę się tym, co tam zobaczyłam! A jest o czym opowiadać, bo znajdziecie tu książki różnych gatunków, przeznaczone dla czytelników i czytelniczek w każdym wieku! Koniecznie dajcie znać, czy coś zapisało się na Waszą listę magicznych książek, które koniecznie musicie przeczytać!

Nie może być inaczej! Zestawienie lutowych, magicznych nowości wydawniczych zaczynamy od książki, na którą czekam najbardziej!

Moje serce zawsze bije szybciej na wieść, że oto na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka związana z twórczością J.R.R. Tolkiena! Tę pozycję zakupiłam już w ciemno w przedsprzedaży i nie mogę doczekać się, aż trafi w moje ręce!

Najnowsza książka Johna Gartha „J. R. R. Tolkien i jego światy. Miejsca z których wyrosło Śródziemie” od wydawnictwa Akrady przeniesie nas do znanego nam doskonale uniwersum. To podróż przez miejsca, historyczne wydarzenia i zjawiska kulturowe, które inspirowały genialny umysł Tolkiena podczas jego pracy. Całość ilustrowana ponad setką obrazów, z których niektóre wyszły spod ręki samego Mistrza!

To jest pozycja, o której z całą pewnością jeszcze u mnie przeczytacie!

Premiera: 16.02.2022

Kolejną wyczekiwaną przeze mnie pozycją jest książka przeznaczona pozornie dla młodszego czytelnika, która z całą pewnością podbije także serca dorosłych! „Historia naturalna wróżek” Emily Hawkins od wydawnictwa Harper Colins Polska to przepiękny atlas, inspirowany dawnymi atlasami historii naturalnej. Łączy w sobie fikcyjne postacie wróżek z rzetelnymi faktami przyrodniczymi. Stanowi zatem pomoc w nauce, ale także pobudza zmysły przepięknymi ilustracjami.

Nie oszukujmy się! Kto z nas nie zastanawiał się choć raz w życiu nad tym, jak to jest być wróżką!? Teraz będziemy mieć okazję się o tym przekonać!

Premiera: 23.02.2022

Nie czekam na Walentynki! Czekam za to ogromnie na trzeci tom niezwykłego cyklu „Czarne Słońce” od wydawnictwa Sonia Draga! Éric Giacometti i Jacques Ravenne w tomie „Relikwia chaosu” zabierają nas z powrotem do rzeczywistości III Rzeszy, gdzie wydarzenia II Wojny Światowej mieszają się z okultystyczno-ezoterycznyni korzeniami nazistowskich Niemiec. Kontynuujemy zatem poszukiwania relikwii i artefaktów, które mają przeważyć o losach wojny.

W cyklu „Czarne Słońce” ukazały się już tomy „Triumf ciemności” i „Noc zła”. Oba tomy dowiodły ogromnego wkładu pracy w przygotowanie opisanego w nich świata. Nie znajdziecie tu zatem scen rodem z Indiany Jonesa czy Kapitana Ameryki. Znajdziecie natomiast sporo prawdy historycznej i przypisy, w których dowiecie się, która część fabuły została całkowicie wymyślona przez autorów.

Premiera: 14.02.2022

Coś dla ludzi o mocnych nerwach

Kryminał z wiedźmą w tle? Takie uczty czytelnicze to ja lubię! Właśnie dlatego z lutowych nowości moją uwagę przykuł „Zew nocnego ptaka” Roberta McCammona od wydawnictwa Verper. To opowieść dziejąca się w 1699 roku w niewielkiej osadzie w Karolinie Południowej, której mieszkańcy pewnego dnia odkrywają makabryczne morderstwa.

Niedługo później na osadę spada fala nieszczęśliwych zdarzeń, a mieszkańcy starają się znaleźć wiedźmę, która mogłaby być odpowiedzialna za ich nieszczęścia. Wszystkie oczy zwracają się ku młodej i pięknej wdowie Rachel. Rozpoczyna się proces o czary, prywatne śledztwo i walka z czasem. Na szali stoi nie tylko życie Rachel, ale także przyszłość całej osady.

Premiera: 28.02.2022

Przyszła i pora na powieść o demonach, a konkretnie o walce z demonami. „Demonomachia” Marka Krajewskiego od wydawnictwa Znak, to opowieść osadzona na przełomie XIX i XX wieku na obszarach Galicji. Znajdziemy tu seanse spirytystyczne, rzuconą klątwę, demoniczne siły i głównego bohatera, który w zasadzie nie wierzy w istnienie duchów. Jego poglądy szybko zostaną poddane ponownemu rozważeniu.

Kto zwycięży w tej demonicznej walce?

Premiera: 14.02.2022

Nie będę ukrywać, że starożytny Egipt zawsze był najbliższy mojemu sercu. To idealne miejsce do snucia magicznych i tajemniczych opowieści. Inspiruje nasze umysły od zawsze, a teraz natchnął także Pawła Leśniaka do napisania horroru „Mumia”, który ukaże się nakładem Wydawnictwa Nocą.

Razem z Mose wyruszymy do Egiptu czasów Faraona Echnatona, nad którym zawisa nadchodząca ciemność. Wszyscy opowiadają już o nadchodzącej mumii, która ma przynieść ze sobą zło i ostatecznie koniec Egiptu. Co się wydarzy?

Do książki można także dokupić komiks! Zapowiada się uczta dla zmysłów.

Premiera: 23.02.2022

Do naszych rąk trafi także powieść „Królowa głodu” Wojciecha Chmielarza od wydawnictwa Marginesy. Książka ta jest mieszaniną gatunków – znajdziecie tu horror, postapo, sf, fantasy i western. Mieszanka wybuchowa!

Akcja rozgrywa się w przesiąkniętych krwią ruinach państwa, do którego przybywają śmiałkowie w celu zdobycia żywmetalu – kruszcu nie tylko niezwykle rzadkiego, ale także posiadającego wyjątkowe właściwości. A może tylko szaleniec udaje się w takie miejsce?

Podczas gdy wśród bohaterów zaczynają ujawniać się skrywane tajemnice, w głębi lasu budzi się potężna, opętana i żądna ludzkiego mięsa siła. Odważycie się sprawdzić czym jest?

Premiera: 23.02.2022

Nic nie tworzy lepszych fabuły książki niż życie. Zwłaszcza, jeśli bazuje ona na najsłynniejszym opętaniu w historii Ameryki! Wydawnictwo Replika prezentuje nam książkę Troya Taylora „Egzorcysta. Historia prawdziwa”. Jest to opowieść oparta na do dziś owianym tajemnicą opętaniu, które odnotowano w St. Louis w 1949 roku.

Tym razem do naszych rąk nie trafia fikcja literacka, a śledztwo, w którym autor stara się odtworzyć wydarzenia i działania rodziny Ronalda Doe oraz walkę egzorcysty, który przybył na pomoc opętanemu. Wydarzenia tamtego roku odcisnęły piętno na uczestnikach. Z całą pewnością zostawią także swój ślad w czytelnikach.

Premiera: 22.02.2022

Pora na fantastykę

„Piszę o potworach bagiennych, wiedźmach-pająkach oraz żonach, które zmieniają się w smoki i zjadają swoich mężów”

Wydawnictwo Literackie składa na nasze ręce mistrzowski zbiór nawiedzonych opowieści pełnych magii autorstwa Kelly Barnhill o intrygującym tytule „Straszliwe młode damy i inne osobliwości”. Każda z nich porusza uniwersalne tematy jak miłość, śmierć, nadzieja, żal, zazdrość czy władza, a wszystko to okraszone w baśnie, fantastykę, a czasem i surrealizm.

Opowieści z pogranicza fantastyki i rzeczywistości bardzo często trafiają do naszych serc, bo przypominają nam o tym, o czy czasem zapominamy w codziennym zabieganiu. Mianowicie o tym, co to znaczy być człowiekiem.

Premiera: 09.02.2022

„Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz rzuconą przed laty klątwę”

Sekrety, magia i zbrodnia. To wszystko znajdziemy w najnowszej książce Magdaleny Kubasiewicz „Kołysanka dla Czarownicy” od wydawnictwa SQN. Znając wcześniejsze książki autorki, możemy spodziewać się dobrej literatury!

Premiera: 16.02.2022

Magia, moc, żywioły, demony i dziewczyna, która powraca do Brocéliande odmieniona. To wszystko i z całą pewnością jeszcze więcej znajdziemy w najnowszej książce Marah Woolf „Siostra nocy” od wydawnictwa Jaguar. Jest to już trzeci tom cyklu „Trzy czarownice” (wcześniejsze tomy to „Siostra gwiazd” i „Siostra księżyca”).

Vianne jest młodą czarownicą, która stanie w obliczu transformacji znanych jej do tej pory światów. Zmiany te nie będą jednak zależeć ani od magów, ani od czarownic czy demonów. O losie świata zadecydują cztery boginie. Jakie wyroki zapadną? I czy splątane nici starych legend dadzą się wyprostować?

Premiera: 23.02.2022

Ciekawi Was, co wyszłoby z połączenia „Gry o tron” i trylogii „Grisza”? Odpowiedź znajdziecie w najnowszej książce Anny Bartłomiejczyk i Marty Gajewskiej „Legenda o popiołach i wrzasku” od wydawnictwa We need YA.

Poznamy w niej Antoinette pracującą jako ochmistrzyni na książęcym dworze, która z czasem zaczyna odkrywać ukryty w niej magiczny talent. Talent związany z jej potężnymi przodkiniami.

Na drugim końcu świata odnajdziemy Rosemary i Rainę – księżniczki, które zmuszone są uciekać ze swojego królestwa. Podczas zbierania sojuszników odkrywają podziemny świat, który już niedługo wpłynie na ich przeznaczenie.

Fantastyka przepełniona magią?! Ja się na to piszę! Premiera: 23.02.2022

Wyobraźcie sobie, że nieznajomy wręcza wam pudełko z guzikami, które okazuje się magicznym przedmiotem o ogromnej mocy. Taki przedmiot otrzymała niegdyś Gwenda, główna bohaterka pierwszej części cyklu „Pudełko z guzikami Gwendy” od wydawnictwa Albatros. Richard Chizmar obdarowuje nas teraz drugim tomem tej opowieści zatytułowanym „Magiczne piókro Gwendy”.

Trzydziestosiedmioletnia Gwenda powraca do miasteczka Castle Rock, aby pomóc w odnalezieniu dziewcząt, które zaginęły tak dawno, że nawet szeryf przestaje wierzyć w ich szczęśliwy powrót. Co z tym wszystkim ma wspólnego tajemnicze pudełko z guzikami, które ponownie pojawia się w życiu Gwendy, tym razem bez tajemniczego właściciela? Jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterom za otrzymanie tego, czego najbardziej pragną?

Powiem krótko: pierwszy tom powstał jako współpraca autora ze Stephenem Kingiem. Drugi posiada jego przedmowę. Dla mnie to znak, że warto się tym cyklem zainteresować!

Premiera: 23.02.2022

A co nowego dla młodzych czytelników?

Luty przyniesie nam także kontynuację książki Anny Benning „Vortex. Dzień, w którym rozpadł się świat”. Jeśli nie znacie tego tomu, to możecie przeczytać jego recenzję na moim Instagramie (kliknij tutaj). Wydawnictwo Media Rodzina kontynuuje przygodę Elaine w najnowszej książce autorki „Vortex. Dziewczyna, która prześcignęła czas”.

Będziemy zatem towarzyszyć Elaine i Bale’owi w kolejnych niebezpiecznych podróżach vortexami – tunelami, które mogą przenosić ludzi nie tylko w przestrzeni, ale także w czasie. Jakie tajemnice odkryją? I czy łącząca ich relacja przetrwa?

Seria Vortex skierowana jest do młodzieży, ale starsi czytelnicy z całą pewnością znajdą tu także coś dla siebie.

Premiera: 23.02.2022

„W ruinach dawnego klasztoru na przedmieściach Sieny pewna dziewczynka zbudziła się ze snu w kaplicy cmentarnej (…). Nad jej głową niczym lśniący baldachim zwisała girlanda ze złoconych paliczków stóp, w popękanych ścianach tkwiły zaś zęby, rozsiane jak gwiazdy na nocnym niebie.”

Ale ona się nie bała. Ten budynek ze złotych kości był jej domem, a tego dnia przypadały jej dwunaste urodziny.

Muszę się przyznać, że znajduję dużo przyjemności w czytaniu literatury młodzieżowej. Zwłaszcza takiej, w której jest magia, dobra historia i przygoda. Najnowsza książka Kiran Millwood Hargrave od Wydawnictwa Literackiego przyciąga mnie już samym tytułem: „Sofia, dziewczyna z kościanego domu”. Z całą pewnością wybiorę się zatem do Włoch i przespaceruję z głównymi bohaterami labiryntem podziemnych ulic znaczonych kośćmi i skrzeczeniem ptaków.

Premiera: 23.02.2022

W lutym w nowym przekładzie, nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia powraca także opowieść o najsłynniejszej niani świata. „Mary Poppins powraca” Pameli Lyndon Travers przeniesie Was do świata niesamowitych przygód i podwieczorków, podczas których poznacie wiele ciekawych postaci na przykład Wielką i Małą niedźwiedzicę, a także dowiecie się wielu niezwykle ważnych rzeczy! Na przykład w jaki sposób sprowadza się wiosnę! Taka wiedza przyda się zawsze – zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom!

Premiera: 09.02.2022

Literatura młodzieżowa wzbogaci się także w tym miesiącu o czwarty tom cyklu „Kroniki Rosewood” od wydawnictwa Insignis. W tomie „Księżniczka w sercu” Connie Glynn Lottie, Ellie i Jamie powracają do Rosewood Hall aby kontynuować naukę. Ale poza nią przypadnie im bardzo trudne zadanie – poskładanie wskazówek i odkrycie planu złowrogiej organizacji Lewiatan.

Premiera: 09.02.2022

„Na dnie oceanu, w rodzinie narwali, przychodzi na świat Nori, malutki jednorożec. Wygląda inaczej niż wszyscy, pływa w dmuchanych rękawkach i nie chce jeść ośmiorniczek, ale to nieważne, bo czuje się kochany.”

Co się stanie, kiedy Nori odkryje, że na lądzie istnieją także inne jednorożce? Co wybierze? Dotychczasowe życie czy życie „wśród swoich”?

Książeczka dla najmłodszych „Nie całkiem narwal” autorstwa Jessie Sima od wydawnictwa Nasza Księgarnia porusza niezwykle ważne tematy akceptacji, poszukiwania własnej drogi i życia w społeczności. Z ciepłem i humorem rozważa czego nam potrzeba, żeby być sobą w stadzie, które postrzega nas jako obcego.

Premiera: 09.02.2022

Do najmłodszego czytelnika skierowany jest trzeci tom, cyklu „Pozytywka” od wydawnictwa Egmont Polska. „Pozytywka. Tajemnice przeszłości” autorstwa Gijé Benedicte Carboneill  to komiks opowiadający dalsze losy ośmioletniej Nikoli, której matka w spadku pozostawiła stanowisko obrończynie Pandorii – świata, do którego dostać się można przez magiczną pozytywkę. Co czeka naszą bohaterkę?

Premiera: 09.02.2022

A jeśli jesteście dorosłymi z dziecięcą duszą, to wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało dla Was poradnik autorstwa Stéphane’a Garniera „Żyć jak Mały Książe”. Bo choć pandemia bardzo zastopowała tryb naszego życia, to jednak nadal zbyt wiele dorosłych nie pamięta, jak to jest być dzieckiem. A to właśnie od dzieci powinniśmy się uczyć obecności, miłości, odwagi, ale także przeżywania smutku. Może więc warto w ramach nurtu mindfulness sięgnąć do jednej z najlepszych inspiracji naszej kultury? Kto bowiem nie zachwycił się choć raz Małym Księciem i nie popadł z nim w zadumę, stanowczo nie wie, co go ominęło!

Premiera: 15.02.2022

Zachwycić się pięknem literatury

Podczas szukania wilczych tropów leśniczy Tomasz natrafia w lesie na nieprzytomną, nagą kobietę. Weronika, bo właśnie tak ma ona na imię okazuje się być ofiarą nieudanego rytuału, który na zawsze pozostawił skazę na jej ciele. Książka Doroty Adrianny Rosłońskiej „Lisica z bagien” od wydawnictwa Świat Książki obiecuje być przepełniona tajemnicą, magią codzienności i tego, co zawsze bardzo do mnie przemawia – smakiem podlaskiej kuchni i zapachem ziół. Znajdzie się tu też szeptucha i biało-czarny pies.

To pozycja dla wielbicielek i wielbicieli rodowej magii, zaklęć i domowych nalewek. To też ostrzeżenie, aby uważać na to, w co wierzymy, bo może się to stać naszą rzeczywistością. Na pewno sprawdzę, z czym tę książkę się je!

Premiera 23.02.2022

„Odkąd najstarsi mieszkańcy Butangen sięgają pamięcią, nad wioską rozbrzmiewały Siostrzane Dzwony. Mówiono, że kryją w sobie pradawną moc i ostrzegają ludzi przed niebezpieczeństwem. Zostały odlane na pamiątkę niezwykłych syjamskich sióstr Halfrid i Gunhild Hekne przez ich ojca, pogrążonego w żałobie po ich śmierci.”

Magiczne dzwony umieszczone na wieży drewnianego kościoła, który zbudowano w czasach, kiedy w miejscowości Butangen królowało jeszcze pogaństwo. To brzmi jak, wspaniałe połączenie, które może zaczarować nasze jeszcze długie zimowe wieczory. Książka „Siostrzane Dzwony” Larys Mytting od wydawnictwa Otwartego opowiada nam dziejącą się w 1880 roku historię Astrid, której ród związany jest z tytułowymi dzwonami, a które nowy pastor planuje przetransportować do dalekiego Drezna. Ale czy można tak po prostu je wywieźć?

Premiera: 14.02.2022

Inspirowana prawdziwymi zapiskami prababki opowieść o kobiecie, która musiała się zmierzyć z biedną i zabobonną rzeczywistością dziewiętnastowiecznej wsi polskiej. Książka „Akuszerki” Sabiny Jakubowskiej od wydawnictwa Relacja przedstawia historię Franciszki, która dzięki zbiegowi okoliczności zaczyna pomagać w porodach swoim sąsiadkom. Zbieg okoliczności sprawia, że kobieta rozpoczyna naukę w szkole położnych w Krakowie. Z jakimi trudnościami i zabobonami spotka się po powrocie do rodzinnej miejscowości? Już nie mogę się doczekać, żeby się tego dowiedzieć!

To pierwsza powieść autorki dla dorosłego czytelnika.

Premiera: 23.02.2022

Nowości historyczne i naukowe

Dział książek naukowych rozpocznę od wyczekiwanego przeze mnie wznowienia książki Romana Bugaja „Nauki tajemne w dawnej Polsce. Mistrz Twardowski”. Wydawnictwo Replika rozpieszcza nas ostatnio serią „Wierzenia i zwyczaje”, w której przedstawia szerszej publiczności niezwykle ważne dzieła związane z czarami, wierzeniami i życiem na ziemiach Polskich w ciągu minionych wieków.

„Nauki tajemne w dawnej Polsce” koncentrują się na czarnoksięstwie i praktykach magicznych na ziemiach polskich. Autor omawia także ciekawe postacie i dzieje sztuk tajemnych oraz ich postrzegania w epokach. Znajdziecie tu także wstęp do historii procesów o czary oraz szeroko opisaną postać Pana Twardowskiego – najsłynniejszego polskiego czarnoksiężnika.

Do książki należy podejść z pewną dozą nieufności, jak do każdej książki naukowej, której pierwsze wydanie ukazało się w 1976 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to must have każdej osoby interesującej się zagadnieniami magii i czarownic!

Premiera: 8.02.2022

Niezwykle zapowiada się książka Olivii Campbell „Na łasce brutali. Kobiety w świecie medycyny” od wydawnictwa Znak Literanova. To herstoryczna opowieść o kobietach, które sprzeciwiały się utartym schematom, postanowiły przedrzeć się przez morze ludzkich uprzedzeń i zostać pierwszymi lekarkami.

Na początku XIX zawód lekarza wykonywany był wyłącznie przez mężczyzn. Kobiety nie otrzymywały odpowiedniej opieki medycznej, co prowadziło do niezwykle bolesnych i poniżających badań, zabiegów czy porodów, które niezwykle często kończyły się śmiercią pacjentki. „Na łasce brutali” to książka oparta na życiorysach trzech niezwykłych kobiet: Elizabeth Blackwell, Elizabeth Garrett Anderson i Sophii Jex-Blake, które otworzyły kobietom drogę do zawodu lekarskiego.

Nie wiem, jak Wy, ale ja przeczytam na pewno!

Premiera: 28.02.2022

„Hieroglify egipskie. Mowa bogów” od Wydawnictwa Poznańskiego to kolejna pozycja trafiająca bezpośrednio w moje serce. Nie tylko z mojej miłości do starożytnych Egipcjan, ale także ze względu na osobę autora tej niezwykłej pozycji. Doktor Andrzej Ćwiek był moim wykłądowcą w czasach studiów archeologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest specjalistą w swoim fachu i jego książki będę polecać Wam w ciemno!

Z ogromną przyjemnością zagłębię się zatem w lekturę książki o hieroglifach, które od zawsze fascynowały ludzkie umysły. Pismo starożytnego Egiptu owiane jest swojego rodzaju obłokiem tajemnicy i magiczności. Z całą pewnością wkrótce przeczytacie u mnie więcej na ten temat!

Premiera: 23.02.2022

Ciekawą pozycją w kategorii historia i mity może być także książka „Mity o Poznaniu” Marka Rezlera od Wydawnictwa Poznańskiego. Dookoła miejskich historii bardzo często narastają uproszczenia, przeinaczenia i niefortunne opowieści. Kiedy zatem zobaczyłam tę zapowiedź, od razu obudził się we mnie wewnętrzy detektyw pragnący sprawdzić, czy historie i opowieści mojego miasta są prawdą! Czekam zatem na tę analizę poznańskiej historii i na historie, które przez lata uległy zapomnieniu!

Premiera: 23.02.2022

Wierzenia, sekty, mistycy, kapłani, prorocy i wiele innych osobliwych postaci z terenów Polski odnajdziemy w najnowszej książce „Mistycy, prorocy, szarlatani” Sławomira Kopra i Tomasza Stańczyka od Wydawnictwa harde.

Jest to pozycja, którą z całą pewnością przeczytam, ale z dużym dystansem i z żarówką „sprawdzam” na każdym kroku. Autorzy, którzy w swoim dorobku zajmują się tak szeroką tematyką z wielu epok historycznych zawsze wzbudzają we mnie dużą dozę niepewności. Ale ta pozycja zwróciła na siebie moją uwagę. Kto wie – może okaże się dobrym punktem startowym do dalszych badań?

Premiera: 23.02.2022

Szczypta magii w codzienności

Jeśli jesteś fanem/fanką książki „Sekret”, to z całą pewnością zainteresuje Cię najnowsza książka Mike’a Dooleya „Liściki od Wszechświata” od Wydawnictwa Kobiecego. Jest to zbiór inspirujących inspirujących liścików, które mogą stać się przydatne w manifestowaniu rzeczy, których bardzo pragniemy.

„Liściki” to zbiór przesłań, które autor zawarł w swoich wcześniejszych książkach. Ich celem jest wsparcie Twojego pozytywnego myślenia, pewności siebie i zajrzenie w głąb swojej duszy.

Ta książka sprawdzi się dla wszystkich, którzy eksperymentują z manifestacją swoich pragnień, a także dla osób, które chcą żyć bardziej świadomie i w zgodzie ze Wszechświatem.

Premiera: 09.02.2022

Wydawnictwo Kobiece stanowczo czuje wiedźmnie klimaty i od pewnego czasu oferuje nam książki powiązane z tematyką czarostwa i magii. Tym razem zaprasza nas razem z autorką Laurą Tempest Zakroff do przyjrzenia się swojej formie fizycznej. Książka „Anatomia wiedźmy. Mapa twojego magicznego ciała” to książka skupiająca się na naszym ciele i przepływającej przez nie magicznej energii. Znajdziecie tu praktyczne sposoby na ćwiczenia i rytuały, które pomogą Wam się połączyć ze światem, przodkami i żywą społecznością.

Jest to pozycja skierowana do osób chcących praktykować magię. Może też sprawdzić się dla osób, które bez praktykowania starają się zrozumieć nurt powrotu do mocy i czarostwa. Ja natomiast zostawiam Wam ostrzeżenie, że wszelkie praktyki wykonujecie na własną odpowiedzialność!

Premiera: 23.02.2022

I na koniec coś dla fanów i fanek erotyków. „(Nie)realna magia” od Wydawnictwa HM to antologia dwunastu opowiadań osadzonych w fantastycznych światach od steampunk po fantasy. Wydawca zapewnia, że znajdziecie tu bogów, demony, czarownice, nieumarłą, a także półmechanicznego lorda, który jest androidem.

Sprawdzi się zatem dla wszystkich wielbicieli i wielbicielek romansów, erotyków oraz fantastycznych książek! Osobiście nie jestem fanką tego gatunku, ale jeśli przeczytacie, to koniecznie dajcie znać, jak wrażenia – kto wie, może dzięki Wam się przełamię?

Premiera: 2.02.2022

I to już koniec! Luty jest iście magicznym miesiącem, skoro oferuje nam aż 31 książek, które mogą przypaść do gustu Wiedźmom i Wiedźminom!