Powrót do korzeni

Muszę przyznać, że nie byłoby „Wiedźmy od wiedzy” gdyby nie pandemia! To ona zamknęła mnie w czterech ścianach i zachęciła do szerszego celebrowania mojego związku z naturą.

Nie byłoby mnie w sieci także, gdyby nie moja siostra Babka od histy. To ona patrząc na rzeczy, które robiłam od dzieciństwa, z impetem werbalnego tłuczka do mięsa wbiła w mój mózg słowa: „Przecież i tak to wszystko robisz. To może czas się tym podzielić z innymi?”. Ale czy ktoś w ogóle będzie chciał mnie słuchać?

Zacznijmy od początku!

Cześć, jestem Ania i fascynują mnie ludzie. Tak bardzo, że zostałam doktorem archeologii, żeby codziennie więcej się o nich dowiadywać. Kocham naturę i uważam, że naszym zadaniem jest dbanie o nią i mądre z nią współpracowanie.

Tymi słowami rozpoczęłam pierwszy wpis na moim Instagramie 27 kwietnia 2020 roku. I tego pamiętnego dla mnie dnia po pierwsze wymyśliłam zupełnie inną nazwę – Wiedźmi mi się było dla mnie niezwykłą i zabawną grą słów. Po drugie tego dnia (i przez wiele kolejnych) nie spodziewałam się tego, co miało się wydarzyć. Chociaż nie, ja w sumie do dzisiaj nie mogę wyjść z podziwu, jak ten Los się ułożył.

Czy były to najmądrzejsze słowa, jakie wyszły spod mojej ręki? Na pewno nie, ale wlałam w nie całą moją pasję i magiczną iskierkę nadziei, że oto na tej ogromnej platformie, jaką jest Instagram, uda mi się spotkać ludzi dzielących moje zainteresowania, pasje i wewnętrzną potrzebę dzielenia się swoimi talentami.

Wchodzisz na własną odpowiedzialność!

Dzisiaj jestem już obecna także na TikToku i Facebooku. I nadszedł czas, aby „wejść na swoje”! Ten blog to moja wiedźmia chatka, do której wchodzisz z własnej woli i na własne ryzyko!

Znajdziesz tu opowieści o wiedźmach, czarownicach i magii. Zabiorę Cię na wycieczkę po dawnych kulturach, opowiem o kobietach i archetypach. Czasem polecę Ci dobrą książkę, a innym razem podpowiem, co musi się znaleźć w Twojej wiedzmiej spiżarni.

Do chatki wiedźmy należy wchodzić z dobrymi intencjami! Bo wiedźma podstawi Ci lustro człowieczeństwa, w którym będziesz mógł/mogła się przejrzeć! Co tam zobaczysz? Tego nie wie nikt, ale tak jak w zwierciadle Galadrieli – Twoje myśli ukażą się także w mojej głowie!

„Oto matka lasów, matka bezśmiertelna, w snach się gnieżdżąca. Odwróć się od lasu, chatko, chatko, odwróć się ku mnie”

„Wiedźmin” serial Netflix S2E3